Ayvalık - Cunda - Bozcaada

Ayvalık - Cunda - BozcaadaAyvalık - Cunda - BozcaadaAyvalık - Cunda - BozcaadaAyvalık - Cunda - BozcaadaAyvalık - Cunda - BozcaadaAyvalık - Cunda - BozcaadaAyvalık - Cunda - BozcaadaAyvalık - Cunda - Bozcaada


Kuzey Ege'de yüzme molalı iki günlük tatilinizi Tatil Başlasın farkıyla yaşamaya hazır mısınız?

  • Edremit
  • Ayvalık
  • Cunda
  • Şeytan Sofrası
  • Behramkale
  • Bozcaada

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Ayvalık

Aracımız 00.00'da buluşma noktamız olan Anıtpark önünden hareket edecektir ve gece yolculuğumuz başlayacaktır. Konaklama: Konaklama Yok - Gece Yolculuğu
2. Gün: Cunda Adası

Yolda vereceğimiz molaların ardından sabah saatlerinde Edremit’e varıyoruz. Edremit’te, doğanın bizlere sunduğu organik zeytin, zeytinyağı ve köy ürünlerinin buluştuğu yöresel köy kahvaltımızı alıyoruz (ekstra). Edremit'teki kahvaltımız sonrasında Ayvalık’a hareket etmek üzere körfeze doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun sonunda Kuzey Ege’nin yıldızı diye nitelendirebileceğimiz Ayvalık’taki ilk durağımız merkezdeki Saatli Cami oluyor. Buradaki anlatımın ardından, tenekeciler sokağından geçerek Ayvalık merkezde yöreye özgü damla sakızlı kurabiye, türk kahvesi ve tatlı alışverişi için serbest zamanımız oluyor. Bu serbest zamanda çayımızı ve kahvemizi keyifle yudumlayıp gün ortasında kısa bir soluklanma fırsatı yakalıyoruz. Bu keyifli molamızın ardından, Cunda Adası’na doğru yola çıkıyoruz. Adayı, Ayvalık’a bağlayan Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden geçerek Cunda’ya ulaşıyoruz. Cunda'da anlatımın ardından, güzel oymalarla süslenmiş balkon ayakları ve tarihi evler arasında dolaşabileceğimiz, Rahmi Koç Vakfı tarafından dönem oyuncakları ve eşyalarının sergilendiği müzeye çevrilen Taksiyarhis Kilisesi’ni görebileceğimiz serbest zamanımız oluyor. Kısa yürüyüşlerin ardından da taş ustalığı görülmeye değer Taş Kahve’de sakızlı kahvelerimizi yudumlayıp, adanın meşhur tostu, dondurması ve lokmasının tadına bakıyoruz. Cunda’daki gezimizin ardından aracımıza binerek Şeytan Sofrası'na hareket ediyoruz. Burada Ayvalık’ın yeşil ve mavi ile olan eşsiz birlikteliğini seyre dalıyoruz. Akşam saatlerinde konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

3. Gün: Bozcaada

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Behram Köyü’ne yani Behramkale’ye hareket ediyoruz. Sabah kahvelerimizi içmek ve Behram Köyü’nün meşhur kumda kahvesini tatmak için serbest zamanımız oluyor. Kahve molamızın ardından Bozcaada’ya gitmek için Geyikli Köyü’ne geçiyoruz ve buradan feribotla Tenedos Adası olarak da bilinen Bozcaada'ya geçiyoruz. Bozcaada'da bizi ilk olarak Bozcaada Kalesi karşılıyor, kaleyi panoramik gördükten sonra Eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet Mahallesi) ve Eski Türk Mahallesi (Alaybey Mahallesi) sokaklarında dolaşıyoruz. Mahalle gezilerimiz sona erdiğinde dileyen misafirlerimizin tadım ve alışveriş yapabilmesi adına şarap atölyelerine (ekstra) gidiyoruz. Şarap alışverişimiz sona erdiğinde Bozcaada Merkez'de serbest zamanımız oluyor ve serbest zaman esnasında öğle yemeğimizi alıyoruz (ekstra). Serbest zamanımız sona erdiğinde Ayazma Plajı ya da Habbele Koyu'na geçerek yüzme molası veriyoruz. Bu süreçte dileyen misafirlerimiz eski Polente Deniz Fenerini de içine alan adanın batı ucundaki rüzgar enerjisi üretim merkezini ziyaret edebilir veya domates reçeli alışverişi yapıp Çınaraltı Kahvesinde sakızlı türk kahvelerini yudumlayabilir. Belirlenen saatte buluşma noktasında toplanarak dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Not: Çanakkale ve Bozcaada il ve ilçe yönetmelik kararına göre, adaya otobüs giriş çıkışları yasak olup, bölgede Ayazma Plajı ve rüzgar gülleri ziyaretlerini, misafirlerimizin ada dolmuşları ile kendi imkanları ile yapmaları gerekmektedir.Konaklama: Konaklama Yok - Gece Yolculuğu

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR

1. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

2. Rehberimiz, tur programında belirtilmiş ve gezilip görülecek yerlerin ziyaret sıralarını programı tamamen gerçekleştirmek kaydıyla değiştirme hakkına sahiptir.

3. Konaklama bölgelerindeki ve otellerdeki yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile konaklanacak otellerde değişiklik yapılabilir.

4. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde TATİL BAŞLASIN TURİZM’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.

5. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan TATİL BAŞLASIN TURİZM’in sorumluluğu yoktur.

6. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde TATİL BAŞLASIN TURİZM “günübirlik turlarda” 1 gün önceden, “konaklamalı turlarda” 3 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe alabilir veya iptal edebilir. Erteleme istemeyen katılımcılarımıza bu durumda ücret iadesi yapılmaktadır.

7. Satış esnasında koltuk numarası verilmez. Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi de verilmez. Koltuk numaraları tur kalkışından 1 gün önce bilgisayar sistemi tarafından kura ile belirlenir. Kurada, turu birlikte satın alan kişilerin koltukları yan yana olmaktadır. Ayrı yerlerde verilmez. 3 ve 4 numaralı koltuklar Rehber ve Tur Görevlisine aittir.

8. Çocuk indirimleri, 2 yetişkin yanında aynı odada konaklayacak olan yalnızca 1 çocuk için kullanılır.

9. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

10. Turlarımızda kullanılan araçlar, tura katılım yapacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. Turlarımızın kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir:

Otobüsler: (38-48 Kişilik Katılımlarda Kullanılır)

• Mercedes Travego/Tourismo

• Neoplan Cityliner/Tourliner

• Man Fortuna

• Mitsubishi Safir

11. Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda TATİL BAŞLASIN TURİZM’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları döneme göre değişkenlik gösterebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket tarihi dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki Ekstra Tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

12. Uçaklı turlarda TATİL BAŞLASIN TURİZM yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saatini değiştirme hakkını saklı tutar.

13. Tur bitiminde yolcularımızın araçta unuttukları eşyalardan TATİL BAŞLASIN TURİZM’in sorumluluğu bulunmamaktadır, bu durum tamamen yolcuların sorumluluğundadır. Bu konuda Tur Görevlilerimiz gerekli uyarıları gerçekleştirmektedir.

14. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#16
LOKASYON:
Ayvalık Cunda Bozcaada (Düzce çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
1. İptal taleplerinizi [email protected] adresimize mail göndererek gerçekleştirebilirsiniz. İptal birimimiz en kısa sürede talebinizi inceleyerek cevap vermektedir. Telefonlarımızdan ve ofisimizden sözlü iptal talebi gerçekleştirilememektedir.
2. ACENTE, tura yeterli katılım sağlanamaması halinde MÜŞTERİLERE de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya rezervasyon yaptığı “konaklamalı turları” gezi başlangıcından 3 gün öncesine kadar, “günübirlik turları” ise 1 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı zamanda, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları, hareket yerleri, tur programında belirtilmiş ve gezilip görülecek yerlerin ziyaret sıralarını programı tamamen gerçekleştirmek kaydıyla değiştirme hakkına sahiptir.
3. ACENTE olası tur iptali bildirimlerini, her MÜŞTERİYE münferiden yapabileceği gibi, internet sitesinde de duyurabilir. MÜŞTERİ bu durumu peşinen kabul eder.
4. Konaklamalı tur satışlarında MÜŞTERİ, aldığı turu koşulsuz şekilde tur tarihine en geç son 10 gün kala iptal etme hakkına sahiptir. Koşulsuz iadesi, iptal tarihinden 10-30 iş günü içinde yapılmaktadır.
5. Günübirlik tur satışlarında MÜŞTERİ, aldığı turu koşulsuz şekilde kalkış saatine en geç 48 saat kala iptal etme hakkına sahiptir. MÜŞTERİ 48 saatten sonra yapılacak iptal durumlarında satın aldığı günübirlik turun taraf ACENTE tarafından iade edilmeyeceğini veya tarih değişikliği olamayacağını bilmektedir. Koşulsuz iadesi, iptal tarihinden 72 saat içinde gerçekleşmektedir.
6. ACENTE, MÜŞTERİNİN başlangıcını kaçırdığı geziye sonradan katılım sağlayacağını yazılı olarak bildirmemesi durumunda MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde MÜŞTERİYE herhangi bir ödeme yapılmaz.
7. MÜŞTERİNİN, paket tura devam etmesinin mümkün olmaması durumunda, hareket tarihinden en az 7 gün önce ACENTE’ye nedenini bildirerek rezervasyonunu, paket tur açısından geçerli tüm koşulları yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sözleşmeye taraf ACENTE’ye karşı, bakiye tutarının ve devirden doğan tüm ilave masrafların ödenmesinden sorumludurlar.
8. MÜŞTERİ sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, devlet hastanelerinden alınan resmi raporu sunmalıdır. Bu durumlar dışında kalan bir sebep ile tur başlangıç tarihine 9 gün ve daha az bir süre kala yapılan iptallerde gezi ücretinin tamamının ACENTE tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Not: Uçaklı turların havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.
9. Paket tur kapsamındaki tüm uçuşlarda 30 gün ve daha sonraki iptallerde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ve tren ücret iadesi söz konusu değildir.
10. Satın alınan paket tur hizmetinde uçak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili uçuş için uyguladığı kural ve cezalar geçerli olacaktır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZ

BİLGİ
İSTEYİNİZ

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


Otellerde yarım pansiyon konaklama
Otellerde alınan sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
Lüks araçlar ile ulaşım
Araç içi ikramlar
Profesyonel rehberlik hizmeti
Program dahilindeki tüm çevre gezileri
1618 No’lu Turizm Kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

HARİÇ OLANLAR:


İlk gün sabah kahvaltısı
Son gün akşam yemeği
Öğle yemekleri
Yemeklerde alınan içecekler
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Tüm özel harcamalar