Büyük GAP Turu

Büyük GAP TuruBüyük GAP TuruBüyük GAP TuruBüyük GAP TuruBüyük GAP Turu


Eşsiz GAP turuna Tatil Başlasın farkıyla çıkmaya hazır mısınız?

  • Aksaray - Adana - Hatay
  • Hatay - Kırıkhan - Hassa - Islahiye - Nurdağı - Pazarcık - Gölbaşı - Adıyaman - Kâhta
  • Siverek - Diyarbakır - Batman - Hasankeyf - Midyat - Mardin
  • Mardin - Dara - Kızıltepe - Viranşehir - Şanlıurfa
  • Şanlıurfa - Harran - Göbeklitepe - Halfeti - Birecik - Gaziantep
  • Gaziantep - Adana

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Düzce

 1. Gün : 20.00’da Anıtpark önünden hareket ile Hatay’a doğru on bir saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Konaklama: Konaklama Yok - Gece Yolculuğu
2. Gün: Hatay

Sabah erken saatlerde Hatay'a varıyor ve yöresel kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası ilk olarak Hatay Arkeoloji Müzesi ve Necmi Asfuroğlu Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezilerimizin ardından St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Kilise gezimizin ardından "dünyanın ilk ışıklandırılan" caddesi unvanını alan Kurtuluş Caddesini görüyoruz. Antakya sokaklarında gezerken; kilise, havra ve cami gibi kutsal mekânların yan yana olduğunu görüyoruz. Anadolu’da inşa edilen ilk cami olan Habib-i Neccar Camini ve Antakya Katolik Kilisesini ziyaret ediyoruz. Antakya’da yöresel ürün ve el sanatlarından baharata kadar birçok ürünü bulabileceğimiz Uzun Çarşı’ya gidiyoruz ve burada öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek molamızın ardından; Harbiye Şelalesine gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.


3. Gün: Adıyaman

Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra Adıyaman’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Şehirdeki panoramik turumuz ardından öğle yemeğimizi alıyoruz ve ardından Kâhta ilçesine gidiyoruz. Kahta’da bizleri bekleyen minibüslere binerek (ekstra) Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale ve Arsemia Tapınağını görerek Nemrut Dağına tırmanıyoruz, 2134 rakımlı tepede güneşin batışını seyrettikten sonra Nemrut Dağından ayrılarak konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.


4. Gün: Diyarbakır - Midyat

Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra Diyarbakır’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergâhımızda, Fırat nehri üzerine kurulmuş Nissibi Köprüsünü göreceğiz. Diyarbakır gezimize Diyarbakır Ulu Cami ziyareti ile başlıyoruz. Ardından, Cahit Sıtkı Tarancı’nın dünyaya geldiği, günümüzde müze olarak hizmet veren, Diyarbakır sivil mimarisinin güzel örneklerinden biri olan evi ve Hasanpaşa Hanı, Ahmet Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi, Sülüklü HanDeliller Hanı, Urfa Kapı, Mardin Kapı, Keçi Burcu ve On Gözlü Köprüyü görüyoruz. Diyarbakır gezimizi tamamladığımızda öğle yemeği (ekstra) molamızı veriyor ve şehirden ayrılıyoruz. Midyat’a geçmeden önce Hasankeyf’e uğruyoruz ve Zeynel Bey Türbesi, El Rızk Cami, Sultan Süleyman Cami’yi panoramik olarak görüyoruz. Hasankeyf’teki programımız bittiğinde tekrar yola çıkıyor ve Midyat’a gidiyoruz. Midyat gezimize Sıla ve Hercai dizilerine ev sahipliği yapan Midyat Konukevi ile başlıyoruz. Dileyen misafirlerimizin gümüş alışverişi yapabileceği serbest zamanımızın ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.


5. Gün: Mardin - Şanlıurfa

Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra Deyrulzafaran Manastırına gidiyoruz. Manastırda; Güneş Tapınağı, Azizler Evi, Mor Hananyo Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi’ni görüyor, ardından Mardin şehir merkezine dönerek Kasımiye Medresesi, Eski Ptt Binası, Mardin Ulu Cami, Mardin Kapalı Çarşılarını geziyoruz. Şehirden ayrılmadan önce son durağımız Dara Antik Kenti oluyor. Antik Kent gezimizi de tamamladığımızda Şanlıurfa’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Şanlıurfa’ya vardığımızda konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu akşam sıra gecesine katılabilirler (ekstra).


6. Gün: Şanlıurfa - Gaziantep

Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra Harran’a doğru yola çıkıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız tarihi Harran Üniversitesinin kalıntıları ve konik kubbeli Harran evleri oluyor. Harran gezimiz sonrasında Şanlıurfa merkeze doğru yol alıyoruz. Şanlıurfa’ya vardığımızda; Balıklıgöl ve Ayn-ı Zeliha Gölü’nü ve Halil-ür Rahman Cami ile Hz. İbrahim Makamı’nı ziyaret ediyor ve Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Dünya’nın bilinen ilk tapınağı Göbeklitepe’ye gidiyoruz. Göbeklitepe gezimizi tamamladıktan sonra Halfeti’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Fırat Nehrinin kabarması sonucu sular altında kalan, endemik siyah gülü ve taş konakları ile ünlü olan Halfeti’ye vardığımızda tekne turuna (ekstra) çıkıyoruz. Bir saat sürecek tekne turumuzda; Rum Kale ve Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Tekne turumuzun bitiminde konaklama ve akşam yemeği için Gaziantep’te bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. 

7. Gün: Gaziantep

Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra şehirdeki ilk durağımız Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi oluyor. Müze gezimizin ardından Gaziantep sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Bey Mahallesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada Kurtuluş Cami, Ermeni Konağı, Kendirli Kilisesi ve 25 Aralık Panorama Müzesi’ni görüyoruz, ardından panoramik olarak Gaziantep Kalesini de gördükten sonra yöresel ürünleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten, Almacı Pazarı çarşılarını dolaşarak turumuzu tamamlıyor ve dönüş için yola çıkıyoruz.
Konaklama: Konaklama Yok - Gece Yolculuğu

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR

1. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

2. Rehberimiz, tur programında belirtilmiş ve gezilip görülecek yerlerin ziyaret sıralarını programı tamamen gerçekleştirmek kaydıyla değiştirme hakkına sahiptir.

3. Konaklama bölgelerindeki ve otellerdeki yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile konaklanacak otellerde değişiklik yapılabilir.

4. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde TATİL BAŞLASIN TURİZM’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.

5. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan TATİL BAŞLASIN TURİZM’in sorumluluğu yoktur.

6. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde TATİL BAŞLASIN TURİZM “günübirlik turlarda” 1 gün önceden, “konaklamalı turlarda” 3 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe alabilir veya iptal edebilir. Erteleme istemeyen katılımcılarımıza bu durumda ücret iadesi yapılmaktadır.

7. Satış esnasında koltuk numarası verilmez. Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi de verilmez. Koltuk numaraları tur kalkışından 1 gün önce bilgisayar sistemi tarafından kura ile belirlenir. Kurada, turu birlikte satın alan kişilerin koltukları yan yana olmaktadır. Ayrı yerlerde verilmez. 3 ve 4 numaralı koltuklar Rehber ve Tur Görevlisine aittir.

8. Çocuk indirimleri, 2 yetişkin yanında aynı odada konaklayacak olan yalnızca 1 çocuk için kullanılır.

9. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

10. Turlarımızda kullanılan araçlar, tura katılım yapacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. Turlarımızın kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir:

Otobüsler: (38-48 Kişilik Katılımlarda Kullanılır)

• Mercedes Travego/Tourismo

• Neoplan Cityliner/Tourliner

• Man Fortuna

• Mitsubishi Safir

11. Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda TATİL BAŞLASIN TURİZM’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları döneme göre değişkenlik gösterebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket tarihi dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki Ekstra Tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

12. Uçaklı turlarda TATİL BAŞLASIN TURİZM yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saatini değiştirme hakkını saklı tutar.

13. Tur bitiminde yolcularımızın araçta unuttukları eşyalardan TATİL BAŞLASIN TURİZM’in sorumluluğu bulunmamaktadır, bu durum tamamen yolcuların sorumluluğundadır. Bu konuda Tur Görevlilerimiz gerekli uyarıları gerçekleştirmektedir.

14. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#17
LOKASYON:
G. Doğu Anadolu (Düzce çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
1. İptal taleplerinizi [email protected] adresimize mail göndererek gerçekleştirebilirsiniz. İptal birimimiz en kısa sürede talebinizi inceleyerek cevap vermektedir. Telefonlarımızdan ve ofisimizden sözlü iptal talebi gerçekleştirilememektedir.
2. ACENTE, tura yeterli katılım sağlanamaması halinde MÜŞTERİLERE de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya rezervasyon yaptığı “konaklamalı turları” gezi başlangıcından 3 gün öncesine kadar, “günübirlik turları” ise 1 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı zamanda, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları, hareket yerleri, tur programında belirtilmiş ve gezilip görülecek yerlerin ziyaret sıralarını programı tamamen gerçekleştirmek kaydıyla değiştirme hakkına sahiptir.
3. ACENTE olası tur iptali bildirimlerini, her MÜŞTERİYE münferiden yapabileceği gibi, internet sitesinde de duyurabilir. MÜŞTERİ bu durumu peşinen kabul eder.
4. Konaklamalı tur satışlarında MÜŞTERİ, aldığı turu koşulsuz şekilde tur tarihine en geç son 10 gün kala iptal etme hakkına sahiptir. Koşulsuz iadesi, iptal tarihinden 10-30 iş günü içinde yapılmaktadır.
5. Günübirlik tur satışlarında MÜŞTERİ, aldığı turu koşulsuz şekilde kalkış saatine en geç 48 saat kala iptal etme hakkına sahiptir. MÜŞTERİ 48 saatten sonra yapılacak iptal durumlarında satın aldığı günübirlik turun taraf ACENTE tarafından iade edilmeyeceğini veya tarih değişikliği olamayacağını bilmektedir. Koşulsuz iadesi, iptal tarihinden 72 saat içinde gerçekleşmektedir.
6. ACENTE, MÜŞTERİNİN başlangıcını kaçırdığı geziye sonradan katılım sağlayacağını yazılı olarak bildirmemesi durumunda MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde MÜŞTERİYE herhangi bir ödeme yapılmaz.
7. MÜŞTERİNİN, paket tura devam etmesinin mümkün olmaması durumunda, hareket tarihinden en az 7 gün önce ACENTE’ye nedenini bildirerek rezervasyonunu, paket tur açısından geçerli tüm koşulları yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sözleşmeye taraf ACENTE’ye karşı, bakiye tutarının ve devirden doğan tüm ilave masrafların ödenmesinden sorumludurlar.
8. MÜŞTERİ sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, devlet hastanelerinden alınan resmi raporu sunmalıdır. Bu durumlar dışında kalan bir sebep ile tur başlangıç tarihine 9 gün ve daha az bir süre kala yapılan iptallerde gezi ücretinin tamamının ACENTE tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Not: Uçaklı turların havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.
9. Paket tur kapsamındaki tüm uçuşlarda 30 gün ve daha sonraki iptallerde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ve tren ücret iadesi söz konusu değildir.
10. Satın alınan paket tur hizmetinde uçak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili uçuş için uyguladığı kural ve cezalar geçerli olacaktır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın7 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZ

BİLGİ
İSTEYİNİZ

7 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.