Karadeniz ve Batum Turu

Karadeniz ve Batum TuruKaradeniz ve Batum TuruKaradeniz ve Batum TuruKaradeniz ve Batum Turu


Karadeniz Fırtınası ve Batum Rüzgarı'nı Tatil Başlasın farkıyla yaşamaya hazır mısınız?

  • Samsun
  • Ordu
  • Giresun
  • Trabzon
  • Rize
  • Batum


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: EREĞLİ/ALAPLI/AKÇAKOCA/DÜZCE/BOLU

Aracımız 00.00'da buluşma noktamız olan Anıtpark önünden hareket edecektir ve gece yolculuğumuz başlayacaktır.  Konaklama: Konaklama Yok - Gece Yolculuğu
2. Gün: SAMSUN/TRABZON

Buluşma noktasından hareket ederek Samsun’a doğru yola çıkıyoruz ve güne sabahın ilk ışıklarında kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından TRABZON’a doğru yola çıkıyoruz ve Trabzon Rum İmparatorluğu’nun günümüze ulaşan en iyi korunmuş anısı kabul edilen, sıra dışı bir mimarisi olan AYASOFYA CAMİİ’ne varıyoruz. Cami ile ilgili bilgilendirmeleri aldıktan sonra Avrupa ve Batı Rönesans mimarisinin etkilerini taşıyan, gösterişli Avrupa simgeleri kullanılan, 1943 yılında müzeye dönüştürülen ATATÜRK KÖŞKÜ’ne geliyoruz. Buradan öğle yemeği molası için restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş, halk arasında "Meryem Ana" adı ile anılan SÜMELA MANASTIRI’na geliyoruz ve rehberimizin anlatımı ile manastırı ziyaret ediyoruz. Fotoğraf çekimleri için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Sürmene bölgesinde ünlü olan, bıçak satışının yapıldığı mağazaya geçiyoruz. Sürmene’deki bıçak üretimi ve el sanatları hakkında bilgi alıp, dileyen misafirlerimiz burada bıçak alışverişlerini gerçekleştirebilirler. Alışverişimizin ardından Uzungöl'e geçiyoruz ve burada serbest zaman alıyoruz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeği otelimizdedir.

3. Gün: BATUM/RİZE
Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra BATUM'a gitmek üzere harekete geçiyoruz. Yol üzerinde bulunan meşhur Rize Bezi mağazasına uğruyoruz. Burada hediyelik eşya alışverişi yaptıktan sonra Batum'a girdiğimizde ilk olarak şehrin sembolü olarak gösterilen, gerçek aşkı simgeleyen ALİ VE NİNO HEYKELİ'ni göreceğiz. Ardından Tiyatro Meydanı’nda yer alan Antik Yunan’da denizler, depremler ve atlar tanrısı olarak bilinen POSEIDON ANITI’nı görüyoruz. Sonra kentin en önemli simgelerinden biri olarak karşımıza çıkan, Gürcistan’ın incisi Batum’u Karadeniz kentinden çok küçük İtalyan kenti gibi gösteren PIAZZA MEYDANI’ndayız. Daha sonra 150 yıldan daha eski ve şehirdeki en eski kiliselerden biri olan SAINT NICHOLAS KİLİSESİ’ne geçiyoruz ve sonrasında AVRUPA MEYDANI’nı göreceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye dönüyoruz ve 1350 metre rakıma sahip, Rize'nin en popüler turizm merkezi, zengin flora ve faunasının yanı sıra kaplıcası ile de bölgenin en çok tercih edilen tatil yerlerinden biri olan AYDER YAYLASI gezimiz ile devam ediyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz serbest zaman molamızda harika kareler yakalayabilir, yöresel lezzetleri tadabilir, Karadeniz’in en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyeliklerini alabilir ve yaylayı gezip temiz havanın tadını çıkarabilirler. Günümüzün son durağı olan ülkenin en uzun şelalesi olma özelliğiyle bilinen, adını suyunun akarken adeta bir gelin duvağına benzemesinden alan GELİNTÜLÜ ŞELALESİ önünde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf çekimi sonrasında otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeği otelimizdedir.
4. Gün: RİZE/GİRESUN
Sabah kahvaltımızdan sonra bugünkü rotamızda yaylalar bulunuyor. Programımızda ZİLKALE, ŞENYUVA KÖYÜ, SEVDALIK KÖPRÜSÜ, ELEVİT YAYLASI ve muhteşem PALOVİT ŞELALESİ’ni göreceğiz. Küçük minibüslerle gerçekleştirilecek bu aktivite ekstra ücretlidir. Dileyen misafirlerimiz katılabilirler. Öğle yemeğimiz Fırtına Deresi kenarındaki restoranda olacaktır ve burada yöresel ürünler sunulmaktadır (ekstra). Yemek molamızdan sonra isteyen misafirlerimiz için FIRTINA DERESİ’nde salıncak ve zipline için serbest zaman veriyoruz. Aktiviteler sonrasında yöresel ürünler, çay alışverişi ve sunumu için molamız olacaktır. Daha sonra ise otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeği otelimizdedir.
5. Gün: ORDU/SAMSUN/DÜZCE
Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra ilk gezi noktamız olan ORDU’ya doğru hareket ediyor ve teleferiğe binip denizden 450 metre yükseklikte olan BOZTEPE’ye geçiyoruz. Karadeniz’in muhteşem manzarası eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra SAMSUN’a hareket ediyoruz. Burada Samsun’un ilk parkı, gelen ziyaretçilerin ilk durak noktası olan ATATÜRK PARKI’nı ve Samsun halkı tarafından Avusturyalı heykeltıraş H. Kriphel’e yaptırılan Samsun’un simgesi sayılan bronz ATATÜRK HEYKELİ’ni (ONUR ANITI) görüyoruz. Sonrasında Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli bir rolü olan günümüzde ise müze olarak kullanılan BANDIRMA VAPURU’na geliyoruz ve rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Düzce’ye doğru yola çıkıyoruz.

DÖNÜŞ - VARIŞ

Konaklama: Konaklama Yok - Gece Yolculuğu

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR

1. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

2. Rehberimiz, tur programında belirtilmiş ve gezilip görülecek yerlerin ziyaret sıralarını programı tamamen gerçekleştirmek kaydıyla değiştirme hakkına sahiptir.

3. Konaklama bölgelerindeki ve otellerdeki yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile konaklanacak otellerde değişiklik yapılabilir.

4. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde TATİL BAŞLASIN TURİZM’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.

5. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan TATİL BAŞLASIN TURİZM’in sorumluluğu yoktur.

6. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde TATİL BAŞLASIN TURİZM “günübirlik turlarda” 1 gün önceden, “konaklamalı turlarda” 3 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe alabilir veya iptal edebilir. Erteleme istemeyen katılımcılarımıza bu durumda ücret iadesi yapılmaktadır.

7. Satış esnasında koltuk numarası verilmez. Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi de verilmez. Koltuk numaraları tur kalkışından 1 gün önce bilgisayar sistemi tarafından kura ile belirlenir. Kurada, turu birlikte satın alan kişilerin koltukları yan yana olmaktadır. Ayrı yerlerde verilmez. 3 ve 4 numaralı koltuklar Rehber ve Tur Görevlisine aittir.

8. Çocuk indirimleri, 2 yetişkin yanında aynı odada konaklayacak olan yalnızca 1 çocuk için kullanılır.

9. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

10. Turlarımızda kullanılan araçlar, tura katılım yapacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. Turlarımızın kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir:

Otobüsler: (38-48 Kişilik Katılımlarda Kullanılır)

• Mercedes Travego/Tourismo

• Neoplan Cityliner/Tourliner

• Man Fortuna

• Mitsubishi Safir

11. Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda TATİL BAŞLASIN TURİZM’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları döneme göre değişkenlik gösterebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket tarihi dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki Ekstra Tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

12. Uçaklı turlarda TATİL BAŞLASIN TURİZM yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saatini değiştirme hakkını saklı tutar.

13. Tur bitiminde yolcularımızın araçta unuttukları eşyalardan TATİL BAŞLASIN TURİZM’in sorumluluğu bulunmamaktadır, bu durum tamamen yolcuların sorumluluğundadır. Bu konuda Tur Görevlilerimiz gerekli uyarıları gerçekleştirmektedir.

14. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#10
LOKASYON:
Trabzon (Düzce çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
1. İptal taleplerinizi [email protected] adresimize mail göndererek gerçekleştirebilirsiniz. İptal birimimiz en kısa sürede talebinizi inceleyerek cevap vermektedir. Telefonlarımızdan ve ofisimizden sözlü iptal talebi gerçekleştirilememektedir.
2. ACENTE, tura yeterli katılım sağlanamaması halinde MÜŞTERİLERE de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya rezervasyon yaptığı “konaklamalı turları” gezi başlangıcından 3 gün öncesine kadar, “günübirlik turları” ise 1 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı zamanda, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları, hareket yerleri, tur programında belirtilmiş ve gezilip görülecek yerlerin ziyaret sıralarını programı tamamen gerçekleştirmek kaydıyla değiştirme hakkına sahiptir.
3. ACENTE olası tur iptali bildirimlerini, her MÜŞTERİYE münferiden yapabileceği gibi, internet sitesinde de duyurabilir. MÜŞTERİ bu durumu peşinen kabul eder.
4. Konaklamalı tur satışlarında MÜŞTERİ, aldığı turu koşulsuz şekilde tur tarihine en geç son 10 gün kala iptal etme hakkına sahiptir. Koşulsuz iadesi, iptal tarihinden 10-30 iş günü içinde yapılmaktadır.
5. Günübirlik tur satışlarında MÜŞTERİ, aldığı turu koşulsuz şekilde kalkış saatine en geç 48 saat kala iptal etme hakkına sahiptir. MÜŞTERİ 48 saatten sonra yapılacak iptal durumlarında satın aldığı günübirlik turun taraf ACENTE tarafından iade edilmeyeceğini veya tarih değişikliği olamayacağını bilmektedir. Koşulsuz iadesi, iptal tarihinden 72 saat içinde gerçekleşmektedir.
6. ACENTE, MÜŞTERİNİN başlangıcını kaçırdığı geziye sonradan katılım sağlayacağını yazılı olarak bildirmemesi durumunda MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde MÜŞTERİYE herhangi bir ödeme yapılmaz.
7. MÜŞTERİNİN, paket tura devam etmesinin mümkün olmaması durumunda, hareket tarihinden en az 7 gün önce ACENTE’ye nedenini bildirerek rezervasyonunu, paket tur açısından geçerli tüm koşulları yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sözleşmeye taraf ACENTE’ye karşı, bakiye tutarının ve devirden doğan tüm ilave masrafların ödenmesinden sorumludurlar.
8. MÜŞTERİ sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, devlet hastanelerinden alınan resmi raporu sunmalıdır. Bu durumlar dışında kalan bir sebep ile tur başlangıç tarihine 9 gün ve daha az bir süre kala yapılan iptallerde gezi ücretinin tamamının ACENTE tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Not: Uçaklı turların havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.
9. Paket tur kapsamındaki tüm uçuşlarda 30 gün ve daha sonraki iptallerde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ve tren ücret iadesi söz konusu değildir.
10. Satın alınan paket tur hizmetinde uçak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili uçuş için uyguladığı kural ve cezalar geçerli olacaktır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZ

BİLGİ
İSTEYİNİZ

5 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


Otellerde yarım pansiyon konaklama
Otellerde alınan sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
Lüks araçlar ile ulaşım
Araç içi ikramlar
Profesyonel rehberlik hizmeti
Program dahilindeki tüm çevre gezileri
1618 No’lu Turizm Kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

HARİÇ OLANLAR:


İlk gün sabah kahvaltısı
Son gün akşam yemeği
Öğle yemekleri
Yemeklerde alınan içecekler
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Tüm özel harcamalar