Klasik GAP Turu

Klasik GAP Turu Klasik GAP Turu Klasik GAP Turu Klasik GAP Turu Klasik GAP Turu Klasik GAP Turu Klasik GAP Turu Klasik GAP Turu Klasik GAP Turu Klasik GAP Turu


Eşsiz GAP turuna Tatil Başlasın farkıyla çıkmaya hazır mısınız?

  • Adıyaman, Nemrut Dağı
  • Diyarbakır, Ulu Camii, Keçi Burcu, Dicle Nehri, 10 Gözlü Köprü, Hevsel Bahçeleri
  • Batman, Hasankeyf, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Zeynel Bey Türbesi
  • Mardin, Midyat, Midyat Konuk Evi, Tarihi Midyat Evleri
  • Şanlıurfa, Halfeti, Balıklıgöl, Göbeklitepe
  • Gaziantep, Zeugma Mozaik Müzesi, 14 Şehit Anıtı, Bakırcılar Çarşısı, Hz. Yuşa Türbesi

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Düzce

Aracımız 00.00'da buluşma noktamız olan Anıtpark önünden hareket edecektir ve gece yolculuğumuz başlayacaktır.
Konaklama: Konaklama Yok - Gece Yolculuğu
2. Gün: Adıyaman

Sabah saatlerinde Adana'ya varıyoruz ve kahvaltımızı (ekstra) burada alıyoruz. Kahvaltı molası bittikten sonra burada Sabancı Merkez Camii ve Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan 12 Gözlü Taş Köprüyü görüyor, ardından yolumuza devam ediyoruz. Yol durumuna göre yaklaşık dört buçuk saat sonunda Adıyaman'a varıyoruz, şehirde ilk olarak öğle yemeği (ekstra) için mola veriyoruz. Ardından Nemrut Dağı'nda gün batımını izlemek üzere (ekstra) Nemrut Dağı'na çıkıyoruz (ekstraya katılmak istemeyen misafirlerimiz otele yerleşebilirler). Nemrut Dağı'nda bizleri  Kommagene Kralı Antiochos'a ve tanrılara ait Tümülüs ve Diğer Kutsal alanlar karşılıyor. Zirve’de ise ilk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Ardından Doğu Terası Bağış Sunağına, oradan da Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Bağış Sunağını ve Arslan Horoskopunu görüyoruz. Nemrut Dağı'nda gün batımına şahitlik ettikten sonra konaklama ve akşam yemeği için seçilen otelimize geçiyoruz. 

3. Gün: Diyarbakır

Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra Diyarbakır'a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Nissibi Köprüsü'nden geçerek Diyarbakır'a varıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız Cahit Sıtkı Tarancı'nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren ev oluyor. Ardından İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Diyarbakır Ulu Camii'yi geziyoruz. Diyarbakır'daki son durağımız ise Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcu oluyor. Buradan 10 Gözlü Köprü ve Hevsel Bahçelerini seyrediyor ve fotoğraflıyoruz. Fotoğraf molamız bittikten sonra Mardin Kapı ve Yeni Kapı'yı ve Batman'ı panoramik olarak görüyoruz. Batman'da ilk olarak öğle yemeği molası veriyor hemen ardından da Hasankeyf'e geçiyoruz. Ilısu Barajı ile sular altında şehirde önce Yeni Hasankeyf ve Eski Hasankeyf'i geziyoruz. Ardından Eski Hasankeyf’ten taşınarak Yeni Hasankeyf’te konumlandırılan El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi ve Zeynel Bey Türbesi’ni ziyaret ediyoruz ardından bu şehirdeki anılarımızı yanımıza alarak Midyat'a doğru yola çıkıyoruz. Midyat'ta ilk durağımız Sıla ve Hercai dizilerine ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi oluyor. Ev gezimizin ardından diğer Tarihi Midyat evlerini de görmek üzere şehirde yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzün sonunda gümüş ve telkari ile badem şekeri alışverişi için mola veriyoruz. Alışverişin ardından şehirde serbest zamanımız oluyor, serbest zaman sonunda konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.  

4. Gün: Mardin

Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra ilk durağımız Kasımiye Medresesi oluyor, Medreseyi gezdikten sonra dolmuşlarla (ekstra) Cumhuriyet Meydanı'na geçiyor ve yürüyerek şehri keşfetmeye başlıyoruz. Ulucamii, Abbara'lar, Şahtana Konağı ve Şehidiye Camii'ni gezdikten sonra serbest zamanımız oluyor. Serbest zaman bitiminde Deyrul Zaferan Manastırı'nı geziyor ve öğle yemeği (ekstra) için mola veriyoruz. Yemek molamızın ardından Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Henüz Şanlıurfa'ya varmadan Harran'a uğruyor ve  burada, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surları görüp Konik Kubbeli Evlerden birine konuk oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada yöresel kıyafet giyerek fotoğraf çekinebilirler (ekstra). Ev ziyaretimizi sonlandırdığımızda tekrar yola çıkıyor ve Şanlıurfa'ya varıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız Balıklıgöl oluyor, ardından Kral Nemrut'un Kızı Zeliha'nın göz yaşlarından oluştuğu da söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim'in doğduğu Mağara'yı geziyor ve isot vb. yöresel ürünlerin alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu akşam sıra gecesine katılabilirler (ekstra). 

5. Gün: Şanlıurfa

Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra ilk İbadethane ve yerleşim yeri özelliğini taşıyan, dünya tarihin başlangıç noktası Göbeklitepe'ye ulaşıyoruz. Tarihe tanıklık ettiğimiz bu noktadan sonra şehirden ayrılıyoruz. Gaziantep'e varmadan önce çoğu Birecik Barajı’nın suları altında kalan, Karagül Dizisi’nin çekimlerinin de yapıldığı Halfeti’ye varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada tekne turuna katılabilirler (ekstra). Tekne turu esnasında Kral Kızı Mağarası’nı, Hz. İsa’nın havarilerinden Yohannes’in gelip yerleştiği Rum Kale’yi ve sonrasında Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altındaki Batık Camii ve minaresini görüp Halfeti’ye döneceğiz. Burada öğle yemeği (ekstra) molası verdikten sonra Halfeti'yi arkamızda bırakarak tekrar Gaziantep'e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Gaziantep'te ilk durağımız Çingene Kızı ve diğer mozaikleri görebileceğimiz Zeugma Mozaik Müzesi oluyor. Müze gezimizi tamamladığımızda konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu akşam Meşhur Meşk Geceleri Eğlencesine konuk olabilir (ekstra). 

6. Gün: Gaziantep
Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra son günün ilk durağı olan Şehit Anıtı'na gidiyoruz. Gaziantep Kalesi ve Dokurcum Değirmeni’nde Şehit olan çocuklar anısına yapılan bu Anıtı ziyaret ettikten sonra Bakırcılar Çarşısı, Hz. Yuşa’nın Türbesi, Yemeniciler Arastası, Almacı Pazarı ve Tahmis Kahvehanesini göreceğiz. Son olarak baklava, fıstık, bakır ve yemeni alışverişi yapıp Menengiç Kahvesini de tadabileceğimiz bir serbest zamanımız oluyor. Serbest zamanın bitimiyle birlikte GAP Turumuzu noktalamış oluyor ve dönüş için yola çıkıyoruz. Akşam yemeğini yol üzerinde alıyoruz (ekstra).

Konaklama: Konaklama Yok - Gece Yolculuğu

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR

1. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

2. Rehberimiz, tur programında belirtilmiş ve gezilip görülecek yerlerin ziyaret sıralarını programı tamamen gerçekleştirmek kaydıyla değiştirme hakkına sahiptir.

3. Konaklama bölgelerindeki ve otellerdeki yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile konaklanacak otellerde değişiklik yapılabilir.

4. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde TATİL BAŞLASIN TURİZM’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.

5. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan TATİL BAŞLASIN TURİZM’in sorumluluğu yoktur.

6. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde TATİL BAŞLASIN TURİZM “günübirlik turlarda” 1 gün önceden, “konaklamalı turlarda” 3 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe alabilir veya iptal edebilir. Erteleme istemeyen katılımcılarımıza bu durumda ücret iadesi yapılmaktadır.

7. Satış esnasında koltuk numarası verilmez. Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi de verilmez. Koltuk numaraları tur kalkışından 1 gün önce bilgisayar sistemi tarafından kura ile belirlenir. Kurada, turu birlikte satın alan kişilerin koltukları yan yana olmaktadır. Ayrı yerlerde verilmez. 3 ve 4 numaralı koltuklar Rehber ve Tur Görevlisine aittir.

8. Çocuk indirimleri, 2 yetişkin yanında aynı odada konaklayacak olan yalnızca 1 çocuk için kullanılır.

9. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

10. Turlarımızda kullanılan araçlar, tura katılım yapacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. Turlarımızın kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir:

Otobüsler: (38-48 Kişilik Katılımlarda Kullanılır)

• Mercedes Travego/Tourismo

• Neoplan Cityliner/Tourliner

• Man Fortuna

• Mitsubishi Safir

11. Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda TATİL BAŞLASIN TURİZM’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları döneme göre değişkenlik gösterebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket tarihi dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki Ekstra Tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

12. Uçaklı turlarda TATİL BAŞLASIN TURİZM yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saatini değiştirme hakkını saklı tutar.

13. Tur bitiminde yolcularımızın araçta unuttukları eşyalardan TATİL BAŞLASIN TURİZM’in sorumluluğu bulunmamaktadır, bu durum tamamen yolcuların sorumluluğundadır. Bu konuda Tur Görevlilerimiz gerekli uyarıları gerçekleştirmektedir.

14. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#15
LOKASYON:
Şanlıurfa (Düzce çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL, İADE VE DEVİR ŞARTLARI 1. İptal taleplerinizi [email protected] adresimize mail göndererek gerçekleştirebilirsiniz. İptal birimimiz en kısa sürede talebinizi inceleyerek cevap vermektedir. Telefonlarımızdan ve ofisimizden sözlü iptal talebi gerçekleştirilememektedir. 2. ACENTE, tura yeterli katılım sağlanamaması halinde MÜŞTERİLERE de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya rezervasyon yaptığı “konaklamalı turları” gezi başlangıcından 3 gün öncesine kadar, “günübirlik turları” ise 1 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı zamanda, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları, hareket yerleri, tur programında belirtilmiş ve gezilip görülecek yerlerin ziyaret sıralarını programı tamamen gerçekleştirmek kaydıyla değiştirme hakkına sahiptir. 3. ACENTE olası tur iptali bildirimlerini, her MÜŞTERİYE münferiden yapabileceği gibi, internet sitesinde de duyurabilir. MÜŞTERİ bu durumu peşinen kabul eder. 4. Konaklamalı tur satışlarında MÜŞTERİ, aldığı turu koşulsuz şekilde tur tarihine en geç son 10 gün kala iptal etme hakkına sahiptir. Koşulsuz iadesi, iptal tarihinden 10-30 iş günü içinde yapılmaktadır. 5. Günübirlik tur satışlarında MÜŞTERİ, aldığı turu koşulsuz şekilde kalkış saatine en geç 48 saat kala iptal etme hakkına sahiptir. MÜŞTERİ 48 saatten sonra yapılacak iptal durumlarında satın aldığı günübirlik turun taraf ACENTE tarafından iade edilmeyeceğini veya tarih değişikliği olamayacağını bilmektedir. Koşulsuz iadesi, iptal tarihinden 72 saat içinde gerçekleşmektedir. 6. ACENTE, MÜŞTERİNİN başlangıcını kaçırdığı geziye sonradan katılım sağlayacağını yazılı olarak bildirmemesi durumunda MÜŞTERİ adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde MÜŞTERİYE herhangi bir ödeme yapılmaz. 7. MÜŞTERİNİN, paket tura devam etmesinin mümkün olmaması durumunda, hareket tarihinden en az 7 gün önce ACENTE’ye nedenini bildirerek rezervasyonunu, paket tur açısından geçerli tüm koşulları yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sözleşmeye taraf ACENTE’ye karşı, bakiye tutarının ve devirden doğan tüm ilave masrafların ödenmesinden sorumludurlar. 8. MÜŞTERİ sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, devlet hastanelerinden alınan resmi raporu sunmalıdır. Bu durumlar dışında kalan bir sebep ile tur başlangıç tarihine 9 gün ve daha az bir süre kala yapılan iptallerde gezi ücretinin tamamının ACENTE tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Not: Uçaklı turların havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır. 9. Paket tur kapsamındaki tüm uçuşlarda 30 gün ve daha sonraki iptallerde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ve tren ücret iadesi söz konusu değildir. 10. Satın alınan paket tur hizmetinde uçak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili uçuş için uyguladığı kural ve cezalar geçerli olacaktır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın6 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZ

BİLGİ
İSTEYİNİZ

6 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


Otellerde yarım pansiyon konaklama
Otellerde alınan sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
Lüks araçlar ile ulaşım
Araç içi ikramlar
Profesyonel rehberlik hizmeti
Program dahilindeki tüm çevre gezileri
1618 No’lu Turizm Kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

HARİÇ OLANLAR:


İlk gün sabah kahvaltısı
Son gün akşam yemeği
Öğle yemekleri
Yemeklerde alınan içecekler
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Tüm özel harcamalar